FMLABS

TSH – Hormon tyreotropowy

Tarczyca to bardzo istotny organ endokrynny zależny od pracy podwzgórza i przysadki ⬇

🔸 Jest odpowiedzialna za wytwarzanie hormonów – trójodotyroniny, tyroksy i kalcytoniny, więc reguluję pracę metabolizmu oraz gospodarkę wapniową organizmu – reakcja wymagająca jodu.

🔸 Do jej diagnostyki niezbędne jest oznaczenie – TSH

🔸 Dobra diagnostyka tarczycy pozwala na ocenę potencjału metabolicznego oraz stanu jego organizmu

🔸 Hormon stymulujący tarczycę (TSH) jest często uważany za diagnostycznie “złoty standard” w leczeniu choroby tarczycy. Uznaje się , że jeśli poziom TSH jest powyżej normy, to oznacza niedoczynność tarczycy lub jeśli stężenie TSH jest poniżej normy, to oznacza nadczynność.
Jednak wiele pacjentów nadal cierpi z powodu toczących się objawów pomimo normalnego stężenia TSH!!!! (najczęściej jest to obserwowane) TSH w normie, fT3 i fT4- bardzo niska norma lub poniżej wartości referencyjnej.

Aktualne badania i rosnąca liczba raportów lekarskich nt. chorób tarczycy pokazuje, że badanie TSH jest nie wystarczające jako środek do badania ogólnej funkcji tarczycy i może być zawodne w wielu przypadkach. Jest tak, ponieważ TSH nie jest wskaźnikiem niedoczynności komórkowej, ale wskaźnikiem jak tarczyca współpracuje z gruczołem przysadkowym i vice-versa. To nie mówi nic o ilości hormonów tarczycy, które są dostępne dla komórek. Testy FT3 i FT4 , zapewniają znacznie lepszy obraz hormonów tarczycy . Lekarze i naukowcy chcą teraz dowiedzieć się więcej o relacji podwzgórze-przysadka-tarczyca (HPA) i tkankach regulujących poziomy hormonów tarczycy.
W rezultacie, wielu lekarzy odkrywa , że testy laboratoryjne TSH nie są wiarygodne w rozpoznawaniu zaburzenia czynności tarczycy u wszystkich pacjentów.

Badajcie swoją tarczycę, bo być może Wasze gorsze samopoczucie zależy właśnie od niej ‼

Najpopularniejszy pakiet

FIT MAKER

750.00 ZŁ

Nasze Social Media

SKONSULTUJ
DOBÓR SWOICH BADAŃ